בחירת אדריכל מעצב לעיצוב הבית

לצורך עיצוב הבית מחדש, כדאי להיעזר באנשי מקצוע המבינים בתחום לגבי פתרונות העיצוב השונים, שיסייעו במלאכת בחירת מוצרי הקרמיקה האיכותיים והמעוצבים בהתאם לטעם האישי ולעיצוב הבית כולו. אנשי מקצוע בתחומים אחרים יהיו חיוניים במידה ומדובר בתכנון ועיצוב הבית מחדש או כשמדובר בשינוי משמעותי בחלל המבנה. אנשי מקצוע אלו מתייחסים למעצבי פנים או אדריכלים. לכל אחד מהם יש הגדרת תפקיד שונה, כאשר מסמכותו של האדריכל לתכנן את חלל הבית ולהכין תכנית אדריכלית מפורטת המהווה תכנית עבודה יישומית המתייחסת לכל חלק מהבית בהתאם לדרישות ולצרכים של הדיירים. לעומתו, מעצבת פנים תהייה אחראית על החלק האסתטי של עיצוב פנים הבית בלבד והיא אינה בעלת הכישורים ההנדסיים והתכנוניים הקיימים בידי האדריכל. במקרה של צורך בהיתרי בנייה מיוחדים. במקרה של צורך בהיתרי בנייה מיוחדים, אדריכל יוכל לשרת את המטרה מאחר ולו הסמכות לייצג את לקוחותיו מול הרשויות. להלן מספר דגשים מנחים לבחירת אדריכל / מעצבת פנים לתכנון ועיצוב הבית:

איתור המועמדים

הדרך היעילה ביותר מכל הבחינות לאתר משרד אדריכלות פניפ ועיצוב פנים היא באמצעות המלצות מלקוחות שכבר התנסו בשירותיו ויכולים להעיד על מידת מקצועיותו. במידה ויש לכם המלצות מהסוג, כדאי לרכב לרשימה מייצגת של משרדים/ אנשי מקצוע עצמאיים ולהתחיל לבחון את התאמתם לפרויקט שלכם. במידה והמלצות מהסוג אינן בהישג יד, תוכלו לרכז רשימה של אנשי מקצוע בתוך פורטלים או אינדקסים מוכרים ברשת המציגים רשימת חברות שיפוצים בכל הארץ ולקבל מידע מקיף, מיקום מדויק והמלצות בתחום שיפוץ ועיצוב הבית. בכל מקרה, במידה ואין לכם המלצות מוקדמות על איש המקצוע, חשוב לבקש ליצור קשר בהמשך עם לקוח אחד או יותר מפרויקטים קודמים על מנת לברר איתם לגבי אופי פעילותו המקצועיות ולקבל נקודת מבט נוספת על סמך ניסיון בשטח. לגבי אנשי המקצוע שאיתרתם, תוכלו לבחון את איכות פעילותם המקצועית וסגנון עבודתם באתר הבית שלהם. במרבית המקרים אתר זה כולל גלריית תמונות מייצגת של פרויקטים קודמים. כמו כן, תוכלו לקבל מידע לגבי ניסיונו המקצועי וסוג ואופי הפרויקטים שעמד מאחוריהם. כך תוכלו לקבל תמונה כללית ראשונית על התאמתם. 

סינון ובחירת המועמד המתאים

לגבי מועמדים שנראים לכם על פני השטח יכולים להתאים מבחינתכם, כדאי ליצור קשר ולתאם פגישה רשמית מסודרת פנים אל פנים. לפגישה זו כדאי להגיע מוכנים עם כל השאלות שמענייניות ונראות לכם רלוונטיות. במעמד הפגישה תוכלו לקבל מידע נוסף לגבי הניסיון המקצועי וכיצד הוא רואה את חלקו בכוח אל מול חלקכם לצד היכולת לעמוד על אופיו ואישיותו. אישיות נוחה ויחסי אנוש טובים, כולל סובלנות וסבלנות הינם חיוניים בשיתוף פעולה מתמשך הצפוי מבחינתכם. כמו כן, בהזדמנות זו תוכלו לבחור את מידת הכימיה ביניכם והאם הינכם מרגישים נוח מול המועמד כך שאכן תוכלו להרגיש פתיחות ונוחות להתייעץ, להתלבט ולהסתמך על שיקוליו המקצועיים לאורך כל הדרך המשותפת. חשוב לוודא כבר בשלב זה לגבי מידת הפניות שלו לפרויקט לכם ולקבל את הסתכלותו המקצועית הכללית עוד לפני שמתחילים בפועל. לאחר פגישה זו יהיו בידיכם כל המידע החיוני לצורך קבלת ההחלטה לגבי המועמד המתאים ביותר, כאשר כדאי להסתמך גם על תחושת הבטן והאינטואיציה ולא רק על שיקולים שכלתניים גרידא.

בהצלחה!