טיפים חשובים להתקנת פרקטים

רצפת הפרקט היא טרנד נפוץ בימינו אנו. ספק אם אדם בעולם המערבי של היום לא ידע במה מדובר, כאשר ישמע את המילה 'פרקט'. יחד  עם זאת, בין היכרות להבנה בתחום יש פער תהומי. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מעט מידע, שיסייע לצמצם פער זה וגם יעניק לכם מגוון טיפים לשימור ולבחירת הפרקט הטוב ביותר עבורכם.

היכן כדאי לבצע התקנת פרקטים וכיצד משמרים אותם?

כל אחד מאיתנו מעוניין להעניק לכל חדר בביתו מראה אצילי וחמים. רצפת הפרקט אכן יכולה לענות על צורך זה. כתלות בסוג הפרקט בו בחרתם להתקין, אפשר בהחלט לומר שכמעט ואין הגבלה על המקומות בהן ניתן וראוי למקמו. בין אם מדובר בסלון, בחדרי השינה, או בחדרי הילדים, התקנת פרקטים מקצועית או עצמאית אפשרית ואף רצויה. נראה שהמקום היחיד שיש להשקיע בו מעט יותר מחשבה טרם תחליטו להציב גם בו פרקט, הוא חדר האמבטיה. לרוב סוגי הפרקטים הקיימים רגישות מסוימת למים, ומומלץ להרחיקם מהם. יחד עם זאת, הפרקט הפולימרי, אותו מספקות מספר חברות, נועד במיוחד למקומות מסוג זה ויוצר כך שיהיה עמיד יותר מאחיו בפני נוזלים. התקנתו בחדר האמבטיה אם כן, אפשרית בהחלט. יודגש כי בכל מקום בו תבחרו להתקין פרקט כחיפוי עבור הרצפה, ראוי שלאחריה תקפידו על פעולות לשימורם, אשר יאריכו את חייהם. נקו אותם עם מטלית לחה, הספוגה בחומר מיוחד לניקוי הפרקטים והישמרו מפני שריטות ופגיעות בהם. פעולות שימור נוספות דרושות מדי מספר שנים, אך אלו משתנות מסוג פרקט אחד לרעהו.

טיפים לבחירת פרקט

  • הטיפ הראשון נוגע לתקציב אותו יש להגדיר מראש. אין טעם "להתאהב" בפרקטים אשר חורגים מהתקציב שלכם. בקשו מהחנות לעיין בקטלוג הפרקטים שעומדים בתקציב שלכם.
  • הטיפ השני שלנו הוא המיקום. לא כל פרקט מתאים לכל אזור בבית ולכן מומלץ להבין היכן אתם מתעדים להתקין את החיפוי. אזור המיועד להיות לח או לספוג מים רבים, משמעו הכרח בפרקט העמיד בפני מים (פולימרי), אזור חשוף לאור שמש באופן ישיר, משמעו פרקט בעל עמידות שאינו דוהה וכדומה.
  • הטיפ השלישי שלנו הוא הגוון והטקסטורה. עצרו רגע והסתכלו על החדר בו הפרקט עתיד להיות מותקן, מהם צבעיו, מה קיים בחדר ומה הסגנון העיצובי השולט.

כיצד בוחרים את החברה ממנה תרכשו את הפרקט?

מומלץ ראשית לעלעל ברשת האינטרנט, בכדי להיחשף לכלל האופציות הפתוחות בפניכם. לאחר מכן, שוחחו עם נציגי החברות, דלו מידע אודות המלאי הקיים אצלם, החומרים בהם הם משתמשים לייצור הפרקט ולהתקנתו, המחיר אותו הם דורשים ואופי השירות אותו הם מספקים. מומלץ כמובן, לשכור שירותיה של חברה מקצועית ובעלת ניסיון, אשר תלווה אתכם לאורך כל התהליך - החל מבחירת הפרקט הרצוי על גווניו, תצורותיו והטקסטורה שלו, דרך התקנתו וכלה בפעולות הנדרשות לשימורו.