משאבות מים

בלי מים אין חיים אך מה עושים כאשר אנו נתקלים בבעיות שונות אשר קשורות להולכת המים בצנרת הביתית שלנו? גם במקרה זה הטכנולוגיה עומדת לרשותנו ומעמידה 3 סוגים של משאבות מיםלנוחיותו ותועלתו של האדם. להלן הם לפניכם.

 

משאבות מים טבולות

בתים רבים סובלים ממקרי הצפות ביוב, דבר אשר מתבטא בהופעת ריח רע, צורך בניקוי ושטיפת ההצפות והפחתה משמעותית באיכות החיים. בנוסף, ישנם חדרים נמוכים בבית כגון המרתף, יחידת הדיור התת-קרקעית, המחסן או המקלט אשר ממוקמים מתחת לקו הגובה של צנרת הביוב הראשית ולכן על פניו נדמה כי לא ניתן להתקין בהם שירותים, מקלחות וברזי מים. משאבות מים מסוג המשאבות הטבולות הופכות את החיים לנוחים יותר במקרים אלו. מדובר במשאבות אשר ממוקמות בתוך בורות ספיגה וברגע הצפה, כלומר, כאשר המים עולים מעל סף מסוים, הן מופעלות באופן אוטומטי ו- "דוחפות" את המים בכוח אל צנרת הביוב הראשית. לא עוד הצפות ובנוסף, יכולת להתקין צנרת מים (ביוב וכו') בכל חדר, גם במקומות נמוכים ביותר.

 

משאבות להגברת לחץ

בתים רבים סובלים מלחץ נמוך במקלחות, דבר אשר פוגע בהנאה המגיעה לנו מרחצה איכותית ונעימה. שיטות ידועות כגון החלפת צינורות, שינוי קטרים ועוד נועדו ברוב המקרים לכישלון עם תוצאות שאינן משביעות רצון. משאבות מים להגברת לחץ מופעלות רק כאשר מזרימים את המים בחדר הרחצה (או בכל ברז אחר לצורך העניין) ומגבירות את הלחץ בצורה משמעותית ובהתאמה אישית. מדובר במשאבות שקטות, חסכוניות בחשמל וניתנות להתקנה על כל צנרת קיימת.

 

משאבות סחרור

לאור העובדה כי מחירי המים ממשיכים לעלות באופן מתמיד, עולה הצורך התמידי בחיסכון במים. בימות החורף הקרים ולעיתים אף בימי קיץ חמים במיוחד ניתן להבחין בתופעה של המתנה של מספר דקות בזרימת המים בברז עד להבחנה בשינוי הטמפרטורה מקר לחם. מדובר במספר לא מבוטל של ליטרים של מים ביום עם ההשלכות הכלכליות שלא לדבר על הנוחות. משאבות מים מסוג משאבות הסחרור מבצעות שאיבה ודחיפה מקומית (ללא פינוי) ולמעשה גורמות לסחרור המים וערבובם כך שבאופן מיידי זורמים מים חמים בברז.