סוגי הריצוף הפופולאריים

אז נכון שכל בית או משרד זקוק לריצוף כחלק מהפונקציונאליות הבסיסית שלו, אבל כיום, בניגוד אולי למה שהיה בעבר, בחירת הריצוף תהיה אמורה לענות על הרבה יותר מאשר רק על צרכים הפרקטיים וזאת בעקבות ההבנה העמוקה והמודעות של השפעתו העיצובית המשמעותית של הריצוף על המראה הכללי על כל החלל בו הוא מותקן. התפתחות הטכנולוגיה בתחום זה גרמה לכך שמעבר לעובדה שהיום קיימים יותר חומרי גלם באמצעותם ניתן לרצף ולצד קרמיקה נוכל למצוא גם שיש, אבן טבעית וריצוף גרניט פורצלן. גם האפשרויות העיצוביות המתאפשרות עם כל חומר התפתחו ומאפשרות לקבל מראות יפים ואטרקטיביים במיוחד.לכן, כל מי שמעוניין לרצף בית או משרד, יעמוד בפני מספר החלטות, שיתחילו בבחירת חומרי הגלם של הריצוף וימשיכו בבחירת הצבע, הצורה, הגודל והעיצוב.אז השלב הראשון הוא כאמור, להכיר את חומרי גם השונים איתם ניתן לרצף.

 

ריצוף שיש

בעבר כאשר דיברו על שיש כחומר גלם בבית, התכוונו בדרך כלל למשטח העבודה במטבח או לאמבטיה. אך דברים השתנו מאז וכיום שיש משמש גם לריצוף החדרים השונים בבית, בעיקר בסלון אך גם בחדרי השינה. ולא פלא שכך הדבר, שיש נחשב לחומר איכותי ועמיד ולצד כל זה הוא בעל מראה מרשים במיוחד היכול לתרום משמעותית לעיצובו של כל חלל בבית או בעסק. ברוב המקרים, כשמדובר בריצוף שיש עושים שימוש באחד משני סוגים עיקריים: ריצוף שיש טבעי או ריצוף שיש מלאכותי. הכול בהתאם לתקציב ולמראה המועדף. חשוב לציין, ששיש הוא גם חומר קל לתחזוקה, כך שיתרונותיו הם רבים ומגוונים.

 

ריצוף קרמיקה

ריצוף קרמיקה הוא ריצוף פופולארי השולט בבתים רבים מזה שנים רבות. מדובר בחומר איכותי וחזק, המבודד את הרצפה מחום וקור כמו במקרה של פרקט מסוג טרקט. קרמיקה מונעת החלקות ומאפשרת שקט נפשי בידיעה שכל פריט ריהוט אשר יונח על רצפת קרמיקה לא יגרום לשריטות ותופעות לא רצויות אחרות על פני הקרמיקה. אריחי הריצוף של קרמיקה עשויים מחומר אשר זוגג ונשרף ומאפשר קבלת עיצובים שונים ומגוונים. תחזוקת קרמיקה נחשבת פשוטה ונוחה יחסית ושטיפתה במים תהיה מספיקה לצורך כך.

 

ריצוף גרניט פורצלן

גרניט פורצלן הוא הדור החדש והיוקרתי של עולם הריצוף. גרניט פורצלן הינו חומר איכותי במיוחד אשר עמיד ברמה גבוהה במיוחד בפני שחיקה כמו גם מפני שריטה על ידי רהיטים. מעבר לאיכותו של החומר, הוא מגיע במגוון רחב של עיצובים יפים ואטרקטיביים אשר יכולים להוסיף מראה ייחודי ויפה לכל חלל באשר הוא. גרניט פורצלן נחשב לריצוף עם צפיפות גבוהה ובעל ספיגות נמוכה. כשהולכים לבחור אריחי גרניט פורצלן כדאי לקחת בחשבון, שמבחר העיצובים אשר יבואו לידי ביטוי במרקמים ובצבעים יהיה רב, מה שמאפשר את הבחירה בעיצוב המתאים ביותר למראה אשר אתם רוצים ליצור באותו החלל ולאווירה שאתם מעוניינים שהוא ישדר.

 

כל אחד והריצוף שלו

כאמור חומרי הגלם הרבים, העיצובים, הצבעים, הגדלים והצורות אותם מציע עולם הריצוף, מאפשר לכל אחד ליצור את המראה המושלם והמתאים ביותר לצרכיו בחללים השונים של הבית והמשרד. בכדי לעשות את הבחירה הנכונה ביותר ולצרף בצורה שתוכיח את עצמה, חשוב ללמוד להכיר לעומק את הסוגים השונים של חומרי הגלם, גם כאלה מסוג פרקטים דמויי עץ באמצעותם ניתן לרצף ורק לאחר שיש בידכם את כל המידע לעשות את הבחירה הנכונה. כאמור, סוג הריצוף שתבחרו ישפיע משמעותי על המראה והתחושה בחללים השונים, כמו במקרים של ריצוף שיש לבית, ולכן חשוב לקבל החלטה מחושבת, לאחר היכרות עם כל האפשרויות והתאמה לסגנון בו אתם מעוניינים לעצב את אותו המקום.