עיצוב אמבטיה לילדים

עיצוב אמבטיה לילדים

בבואנו לעצב חדר אמבטיה ישנם המון דברים שעלינו לקחת בחשבון. למשל: כלים סניטריים, מראות, אריחי קרמיקה, תאורה, ברזים ועוד המום דברים קטנים כגדולים אפילו כאלה שאינכם מעלים בדעתכם, כמו למשל: פתחי ניקוז למים ועוד.

בבואנו לעצב חדר אמבטיה לילדים עלינו לקחת שיקולים דומים ובנוסף לחשוב על היבטים מרכזיים נוספים. למשל: נגישות – גובה הכלים הסנטריים- חושב שיהיו מותאמים לילדים – אם מדובר בילדים קטנים ובהנחה שכל כמה שנים אנו עושים שיפוץ בבית ניתן ואף רצוי להתקין להם כלים סניטריים שיתאמו את גודלם וזאת מסיבות רבות כאשר בראש וראשונה עומדת מעל הכל – בטיחות.

על כן בעיצוב אמבטיה לילדים נשתדל לרווח בין הפריטים שכם הקטנטנים רגילים לעשות תנועות רחבות וגסות לעיתים ואיננו רוצים שהם יפצעו. יתר על כן, נתקין כלים סניטריים בעלי פינות עגולות על מנת שלא יפצעו מפינה חדה. משמעות גובהם של הכלים המותקנים הינה לחסוך את הטיפוס על שרפרף על מנת להגיע לכיור – באמבטיה שהינו מקום רטוב ולח חס ושלום ניתן להחליק ולהיפצע.

היבט נוסף שיש להתייחס אליו בעיצוב חדר אמבטיה של ילדים הינו פעוטות – התקנת אביזרים פשוטים שיסייעו להו לטפל בתינוקות קטנים אשר מצטרפים למשפחתנו הצעירה. או לביתם של סבתא וסבא. על מנת להפוך את החיים קלים יותר ניתן להתקין בחדרי תינוקות או האמבט מוצרי תינוקות שיהפכו את הטיפול ברך הנולד לחוויה נוחה ובטיחותית. שידת החתלה מוגבהת מתלה לתליית מגבת בסמוך.

במידה וברצוננו להפגין יעילות גבוהה ניתן להתקין מראש כיור רחב ועמוק אשר יאפשר לקלח בתוכו את התינוק. כיור שיכול להוות גם אמבטיה הינו פריט יעיל שיקל עלינו עד מאד.

בחדר אמבטיה לילדים נעשה שימוש בצבעוניות רבה, בין אם באמצעות אריחי קרמיקה או פסיפס צבעוניים או אפילו כאלה משובצים דוגמאות. גופי תאורה מעוצבים ברוח ילדותית ועוד.

בהצלחה!