עיצוב מתקדם באמצעות וילונות

עיצוב מתקדם באמצעות וילונות

כאשר חושבים על המגוון העצום של סוגי הווילונות אותם ניתן למצוא כיום בחנויות, מתברר כי מדובר באחד מן התחומים המורכבים והמרתקים ביותר אשר כלולים תחת השם הכולל של ריהוט ועיצוב פנים. מקומות כמו וילונות רפאל פורסים לפנינו קולקציה מגוונת של וילונות כאשר לכל סוג ישנן תכונות שונות מבחינת מראה הווילון, הטכניקה שעליה הוא מושתת, והמטרות השונות אותן הוא נועד למלא. וילונות מעוצבים בסגנון רומי או אוסטרי, עתיק או מודרני, יכולים להתאים לבית פרטי כו גם למקומות עבודה, אולמות ציבוריים, מסעדות, בתי ספר, אולמות אירועים ועוד ועוד. בכל אחד מן המקומות האלה ניתן להשתמש ביתרונות הרבים שיכול וילון להציע.

 

הווילון משלב בתוכו צד פונקציונאלי, שהוא יצירת ההפרדה בין שני חלקים של אולם, או בין פנים לחוץ (למשל במקרה של וילון על גבי שמשה). אחד הדברים המעניינים בתחום של עיצוב וילונות הוא כי הפרדה זו יכולה להיעשות בעדינות וברגישות. כך למשל ניתן באמצעות וילון לווסט את כמות האור החודר אל תוך החדר ואת האופן שבו נצפים האנשים שבתוך הבית על ידי אנשים מבחוץ. בעוד שהפרדה על ידי קיר היא מן הסוג של "הכל או כלום", וילונות מציעים הפרדה דינמית שניתן לכוון בהתאם לצרכים המשתנים של בני המשפחה הגרים בבית, האנשים העובדים במשרד וכדומה.

 

יחד עם ההיבטים השימושיים של הווילון, עיצוב וילונות שם דגש על הפן האסתטי שלו. סוג הבד, הקשירות, הקפלים ואפילו המנגנון של וילון חשמלי תורמים כולם למראה הכללי של החדר ולקונספט העיצובי שלו. גם כאן אפשר להצביע על הבדל עיצובי בין וילון לבין אביזר אחר כמו רהיט או חפץ סטטיים. מעצב פנים צריך לדאוג לכך שהווילון ישתלב בעיצוב החלל בו הוא נמצא בכל מצב, בין אם הוא סגור או פתוח, מקופל או פרוס לרווחה. ככל שעומדות בפני המעצב או הלקוח אפשרויות רבות, כך הוא יוכל להגשים את העיצוב על פי השאיפות האסתטיות. זו הסיבה שבגללה ניתנת תמיד עדיפות למקומות כמו רפאל וילונות, אשר מציגים לבחירה את כל הווילונות ופתרונות ההצללה המתקדמים ביותר.