עיצוב קירות באמבטיה

עיצוב חדרי רחצה כבר מזמן עבר את השלב של תכנון פונקציונאלי בלבד. חדרי רחצה תופסים כיום מקום מרכזי בעיצוב כל בית. חדרי רחצה בבתים, וגם בדירות כבר אינם אותם כוכים קטנים וצפופים שבקושי מכילים אמבטיה וכיור רחצה. כיום בונים חדרי רחצה מרווחים וגדולים כדי לתת לדיירי הבית ליהנות מחדר הרחצה כמו שהם נהנים מכל חדר אחר בבית. האביזרים שמוכנסים כיום לחדרי הרחצה שונים מאלה שהכניסו הורינו לפני 30 שנה וגם עיצוב חדרים אלה השתנה ללא הכר. לא מדובר רק בעבודות נגרות וזכוכית יותר דקורטיביות אלא גם על עיצוב קירות באמבטיה על ידי קרניזים דקורטיביים וטיח צבעוני, חיפוי זכוכית או כל חפוי אחר שתבחרו.

אפשרויות שונות לעיצוב חדרי אמבטיה

האפשרויות העומדות בפניכם כיום לעיצוב חדרי רחצה ואמבטיה הן בלתי מוגבלות. ניתן לעצב את המקום בקווים פשוטים ובאווירה מינימליסטית. קווים נקיים בשילוב הברקות וטקסטורות במרקמים שונים. את מקום ניתן לרצף באין ספור אריחים מסוגים שונים, פסיפס זכוכית, קרמיקה, הדפסה על זכוכית ואפילו במבוק. את הקירות ניתן לחפות עם זכוכית מחוסמת כמו את קיר המקלחון, או לחפות את הקיר עם טיח צבעוני בגוונים שונים. את העיצוב ניתן להשלים עם קרניזים דקורטיביים שישוו למקום מראה מכובד ומאד אסתטי.

מהם קרניזים דקורטיביים?

קרניזים הם אלמנטים אדריכליים הממוקמים בחזית מבנה או מעל פתחים מרכזיים ובחיבור שבין התקרה לקיר. קרניזים בולטים מקו הקיר לחזית ולצדדים. הקרניזים שימשו בהתחלה להסתרת סדקים בקירות וכדי לחזק את יציבות הגג, וגם כדי לחמם את מקומות ההתחברות ולמנוע רטיבות מהקירות. לימים החלו לקשט את הקרניזים בחריטות שונות ולאט לאט קיבל הקרניז משמעות דקורטיבית הרבה יותר מאשר פרקטית. כיום אין צורך עוד בחיזוק התקרות על ידי קרניזים והם משמשים בעיקר לצרכים אסתטיים ועיצוביים.

צורות שונות של קרניזים

קרניזים דקורטיביים מגיעים בסגנונות שונים כמו: סגנון קלאסי, סגנון הבארוק וגם בסגנון אמפייר מאד חגיגי. שימוש בקרניזים לעיצוב חדרים שונים בבית וגם חדרי רחצה, הפך בשנים האחרונות למאד נפוץ וניתן ליצור גם סגנון מיוחד משל עצמכם על ידי שילוב של אלמנטים שונים.

חומרים שונים לייצור קרניזים

קרניזים ניתן לייצר מגבס, עץ או חומרים פלסטיים שונים. השימוש בגבס מאד נפוץ מכיוון שהם מאד עמידים, הם אינם דליקים כמו קרניזים מעץ והם נקיים. החסרון שלהם הוא שהם מאד עדינים ושבירים. לעומתם קרניזים מעץ הרבה יותר מסובכים להכנה והם דליקים.

כיום עושים שימוש בפוליאוריתן שהוא חומר נקי וקל לשימוש וכמעט שאינו דורש נסיון בהרכבה, והוא יותר זול מעץ או מגבס. שימוש בפוליאוריתן יכול לקבל כל גימור שתבחרו החל מגימור עץ, זהב, דמוי גבס וכדומה. חומר זה אינו דליק ואינו סופג מים, לחות או ריחות והוא מאד מתאים לשימוש בחדרי רחצה יחד עם חיפוי קירות עם טיח צבעוני שמשלים את המראה של המקום.

את מבחר הקרניזים, חיפויי הקירות ועיטורי הקירות לעיצוב הקירות בבית וחדרי האמבטיה ניתן למצוא בדקור סטאר קישור לחצו כאן.