רושם ראשוני

כיום קיימת מודעות גדולה לעיצוב פנים הבית ומרבית האנשים נעזרים במעצב פנים מקצועי על מנת לסגנן את ביתם ולהפוך אותו לנעים, נח ומלא סטייל. המודעות לעיצוב חוץ הבית לעומת זאת הינה נמוכה. מרבית האנשים לא מבינים את חשיבותו של עיצוב חוץ ולא מתעכבים על עיצוב המרפסת, הגינה או החצר שלהם, דבר הגורע ממראהו המסוגנן והשלם של ביתם.

שטחים וחללים הכלולים בעיצוב חוץ

שטחי חוץ הבית כוללים את כל החללים, השטחים והאביזרים אשר מחוץ לבית, כמו מרפסות, גינות, שערים, גדרות, פרגולות, ריצוף וריהוט חוץ, אביזרי נוי ואף מערכות אזעקה. את שטחי החוץ יש לתכנן תוך מחשבה על יעילות ונוחות, ולעצב אותם באותו סגנון של עיצוב הפנים על מנת לייצר אחידות ולהעצים את היופי והסגנון של עיצוב הבית על כל שטחיו.

חשיבותו של עיצוב חוץ לבית

את רוב שעות המנוחה והפנאי שלנו אנו מעבירים בשטחי החוץ. הם משמשים אותנו לאירוח חברים, בילוי עם המשפחה, ישיבה בגינה תחת קרני השמש החמות והירגעות במרחב הירוק והפרטי שלנו. משום כך קיימת חשיבות גדולה לעיצובם ותכנונם כך שיתאימו לצרכינו ויספקו לנו את חווית המנוחה, ההנאה והבילוי שאנו כה משתוקקים לה לאחר יום עבודה ארוך. מלבד זאת, שטחי החוץ הם הדבר הראשון אותם רואים באי הבית ועל כן הם משפיעים עמוקות על הרושם הראשוני של עיצוב הבית.

עזרה מקצועית

על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולמצות את הפוטנציאל המרבי של שטחי החוץ  בביתכם, מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע המתמחים בעיצוב זה. מעצבים אלו יציגו בפניכם תכנון לחלוקת השטחים, הקצאה של שטחים לשימושים השונים והפרדה בין החללים. כל זאת על פי העדפותיכם ובהתאמה לעיצוב הבית. מלבד זאת יסייעו לכם המעצבים בבחירת תאורת חוץ ומיקומה, ריצוף המרפסת, בחירת ריהוט לגן ולמרפסת ועוד.

המאמר באדיבות א.י.ל עיצוב וייצור מעקות ושערים מברזל