שטיחים לעיצוב הבית

אין ספק כי אחד המאפיינים היותר מובהקים של בית מטופח ומעוצב הם שטיחים המייפים אותו ומשרים בו אווירה ביתית חמימה או, לחלופין, בתוך משרד הם מעצימים את אווירת ההדר והיוקרה.

היצע מגוון ועשיר של שטיחים: פרסיים, אפגניים,  שטיחים מדוגמים, שטיחים עשויים טלאים-טלאים, שאגי,  שטיחים מקיר לקיר, שטיחים באריגת יד, קלאסי,  סיזל, יוטה, צמר, קווקזיים, סלוניים, סינתטיים ועוד, מאפשר להעשיר ולגוון את מתחמיו ואת חדריו השונים של הבית בשטיחים מיוחדים, המתאימים לאווירה שרוצים ליצור.

ניתן לבחור שטיחים דקים ואווריריים או עבים וסמיכים, עם דוגמאות, ציורים וטקסטורות עשירות או חלקים.

למרות שתמיד טוב לסמוך על הטעם האישי ודאי לא יזיק ייעוץ של נציגי שירות מקצועיים של חברה המספקת ומשווקת מגוון עשיר של שטיחים. נציג כזה עשוי לפקוח את עיניכם לאפשרויות שייתכן כי כלל לא שיערתם את קיומן, לפתוח בפניכם אופק חדש של טעמים וכל זאת ללא כל התחייבות שלכם לרכוש כל שטיח שהוא.

שאלה ותשובה של טעם והעדפה

כמו שאר פריטי ריהוט שנכון ורצוי לבחור אותם תוך שיתוף כל בני הבית, גם שטיחים ראוי לבחור בהחלטה משותפת, ככל שהדבר ניתן, בפרט לגבי המתחמים המשותפים בבית כגון המטבח והסלון. בחדרי השינה, לעומתם, ניתן לאפשר בחירה אישית בהחלט.

בחירה אישית של שטיחים לחדרי ילדים מעניקה לילד תחושה שהוריו מכבדים את רצונו (כבודו!) ומאפשרים לו להטביע את חותם טעמו האישי בחדר שלו. מבחר שטיחים המיועדים לחדרי ילדים - מרובעים, מלבניים, עגולים, אליפטיים - מאפשרים, אכן, לבחור שטיחים עם דמויות אהובות מסרטים, סדרות טלוויזיה, נופים, הדפסים שונים ומגוונים על מבחר בדים ועוד. שטיח צבעוני, דקורטיבי, מוסיף צבע וחיים לבית בכלל ולחדר הילדים בפרט. בחירה אישית של שטיח מאפשרת לילד לחוש שהוא מממש זכות בסיסית לבחור כיצד ייראה חדרו.

לשטיח  הנמצא בחדר השינה יש גם "תפקיד" פרקטי- לחמם את הרצפה ולמנוע תחושה של קור כאשר יורדים מהמיטה ברגליים יחפות. חדר השינה הוא מקום להניח שטיח בעל צבע חם, כדי להשרות בו חמימות. שטיח צמר עשוי להתאים במיוחד לימי החורף הקרים. בכלל- שטיחים בעלי מרקם סמיך, עשיר, עם עומק, מהווים כר נוח לא רק לדרוך עליהם אלא גם לשחק.

על פי רוב רצוי לבחור שטיח שקל לנקות אותו, ודאי כאשר הוא ניצב במקום שהתנועה בו רבה ובכל עת אנשים דורכים עליו.

רכישת שטיח מחברה מקצועית המספקת לכם מידע ומעניקה לכם ייעוץ ושירות מהווה ערובה לרכישה מושכלת ולהתקנה איכותית ובטיחותית של שטיחים בביתכם. האפשרות לבצע רכישה של מספר שטיחים באותו מקום תוזיל את עלות הקנייה.

שימוש בשטיחים לעיצוב הבית מאפשר לכם להעשירו במגוון של צורות, צבעים, טקסטורות - לשדרג  ולחדש מדי פעם ובעיקר, להוסיף צבע וחיים לביתכם.