שיפוץ מטבח

רק רציתי להחליף את הברז הנוזל:

אחד הפחדים הגדולים ביותר של הישראלי הממוצע, הוא הפחד מפני השיפוץ הדרוש למטבח. מיתוסים ואגדות רבות נרקמו סביב השיפוץ הקטן שהפך לשיפוץ המקיף, על בעל המקצוע הגרוע שברח עם הכסף או על הנגר שהבטיח מטבח וסיפק ארון בגדים עם שיש. אולם האמת היא שהשד הוא לא כל כך נורא כמו שניתן לחשוב בתחילה, ושיפוץ המטבח הוא עסק פשוט למדי אם הוא מבוצע כהלכה. חומרי הגלם החדשים, שיטות העבודה ושיטות הייצור החדשות בשילוב עם פרזול מטבח מתקדם, מאפשרים בניה והרכבה מהירים מאד של מטבח, לעיתים עד כדי מספר ימים מועט. כדי לשפץ מטבח ללא כניסה לתקלות ולבעיות שיוסיפו לפחד המוטמע בישראלים, יש להקפיד על מספר כללים חשובים. אי הקפדה על הכללים הללו יוביל כמעט בוודאות לתקלות וכמעט תמיד לחריגה משמעותית מתקציב השיפוץ הראשוני.

 

 

תכנון, תכנון, תכנון ושוב - תכנון:

ראשית ולפני הכל, חשוב שתתכננו מראש את כל שלבי השיפוץ ותכינו רשימה מסודרת של שלבי הביצוע, חומרי הגלם ואנשי המקצוע הדרושים לשיפוץ מטבחים. כך למשל תכיל הרשימה את שלב הפירוק, חומרי הגלם בהם אתם מעוניינים, המראה הסופי, ורשימה של בעלי מקצוע דרושים כמו חשמלאי, אינסטלטור, נגר, ומעצב. לאחר הכנת הרשימה, פנו לקבלת הצעת מחיר מכל אחד מבעלי המקצוע בהתאם לתוכניות שהכין המעצב או האדריכל שלכם. כעת כשבידכם הצעות המחיר פנו לקבלת הצעות מחיר על חומרי הגלם כמו קרמיקה, ברזים וציוד מטבח נלווה כמו כיריים, תנורים וקולטי אדים. לאחר שיש בידכם את הרשימה המלאה, תוכלו להתאים אותה לתקציב ולהחליט על מסגרת התקציב לשיפוץ.

 

"סמוך עלי" (ולא תראה אותי יותר):

עם תקציב מוגדר וידיעה ברורה לקראת מה אתם הולכים, תוכלו להתחיל בביצוע השיפוץ בהתאם לשלבים שקבעתם בתוכנית שלכם. זכרו להכין חוזה עבודה מול כל בעלי המקצוע ששכרתם ואל תשאירו מקום לחיוכים ומשפטים בסגנון "סמוך עלי". סביר להניח שלא הייתם נותנים לילד בן העשר שלכם את כרטיס האשראי לו היה מבקש לצאת לבלות בקניון - אז אל תעשו את זה עם אדם זר ולא משנה כמה יפה החיוך שלו. הכסף שלכם נחסך בעמל רב, או שנלקח בהלוואה יקרה, אז אל תרוצו לבזבז אותו על בעלי מקצוע נחמדים שלא חותמים חוזה ונעלמים יחד איתו. קבעו את לוח הזמנים לעבודתו של כל בעל מקצוע ואל תהססו לקבוע מועדי סיום ומועדי פיצוי במידה והעבודה לא מבוצעת כהלכה. דרשו לקבל בכתב את פרטי האחריות הניתנת על ידי בעל המקצוע לעבודתו ועל תוקף האחריות מרגע סיום העבודה. לסיום במידה ואינכם אנשים טכניים, ואינכם מבינים מאומה במטבחים, אל תהססו לשכור את שירותיו של בודק מקצועי שיאשר את העבודה. עלות הבדיקה שלו תהיה נמוכה הרבה יותר מהעלויות שתכנסו אליהן במקרים של בעל מקצוע לא אמין או ביצוע לקוי של הרכבת המטבח החדש שלכם.