שיש למטבחים

לאנשים שחולמים על מטבחים ...דמיינו את המטבח האופטימלי בעיניכם. ראו בעיני רוחכם את הארונות היפות, את המקרר, הכיריים והכיורים. חשבו על משטחי עבודה נוחים ונרחבים. אתם מדמיינים לכם את המטבח הנוח והנעים ביותר עבורכם. עכשיו דמיינו מטבח פחות כיפי ואופטימלי, אולי מטבח שראיתם בבית חברים בדירה הראשונה שלהם. עכשיו נשווה בין שתי סוגי המחשבות - בכל אחד מסוגי המטבחים שראינו בעיני רוחינו, היה מרכיב אחד חשוב וחיוני, עליו אי אפשר לוותר. לא משנה מה סוג המטבח או העיצוב שלו, בכל מטבח שנפגוש, נמצא שיש למטבחים. שיש למטבחים הינו מרכיב בסיסי בכל מטבח.

חשיבותו השיש במטבחים

ישנן סיבות רבות אשר אחראיות להפיכתו של שיש למטבחים למרכיב כה חשוב עבורנו. אחת העיקריות שבהן, שכנראה גם תופסת נפח במחשבה על המטבח האופטימלי שלנו, היא קיומו של משטח עבודה. מאוד חשוב לנו שבמטבח, בו אנחנו מבלים זמן רב בעבודות שונות, יהיה לנו משטח עבודה נוח ורחב ידיים. הבישולים והכנת המאכלים במטבח, דורשים מאיתנו חיתוך, קיצוץ, ערבוב ושאר פעולות המצריכות משטח עבודה בו נרגיש בנוח להתפרש. את תפקיד חשוב זה, ממלאים משטחי שיש למטבחים. בנוסף, שיש איכותי, מאפשר למשתמשים המרוצים בו, הנחת סירים חמים עליו. כולנו מכירים את הצורך הבהול למיקום נוח עבור סיר שכרגע ירד מהאש.

עיצובים בשיש

שיש עשוי מאבנים הקיימות בטבע. מגוון העיצובים והגוונים בהם ניתן להשיג שיש לכל סוגי המטבחים, הוא בהתאם לכך, רחב מאוד. בטבע קיימות אבנים מסוגים שונים ומשונים, בצבעים רבים ככל אשר ניתן לדמיין. תוכלו לבחור את הצבע שמתאים למטבח שלכם, ולהתאים אליו שיש בצבעים, בגוונים וכמובן גם במידות. כאשר בוחרים שיש למטבחים, בהחלט יש מקום ליצירתיות רבה, שכן כיום, משטחי שיש רבים משלבים בתוכם שלל תוספות מעניינות וגיוונים עיצוביים. לדוגמא, ניתן לבחור שיש בצבע מבריק, או בצבע מט תלוי כמובן בסגנון המטבח, מן הסתם הבחירה תהיה שונה במידה ומדבור במטבחים בסגנון פרובנס או או מטבח מודרני תוספת נפוצה ומאוד חביבה נוספת, היא שביבים מנצנצים המוספים ישירות אל עומק השיש. שיש למטבחים הכולל פן עיצובי זה, נראה כאילו הוא מנצנץ בשמש ואנשים רבים בוחרים להוסיף אותו כאשר הם מעצבים את המטבח שלהם.

התקדמות בייצור שיש

כמובן שאבן, נותרת אבן. האבנים לא עברו שינויים רבים מאז ימי קדם, אולם המוצרים הרבים שאנחנו יודעים לייצר מהן, השתנו רבות והתקדמו. בשנים האחרונות, מאז שמכונות הפכו לכל כך שימושיות עבורנו, גם ייצור השיש התקדם והפך ליותר קל, משוכלל וזמין, ואיתו השיש הפך ליפה ומעוצב.

מאמר בחסות חמד מטבחים